Конкурс "Кенгуру"



Кенгуру-2017 збирає друзів.

Кенгуру математичний конкурс 2016-2017 — відмінний спосіб спробувати свої сили в математиці і отримати новий стимул до навчання.

Цей міжнародний конкурс користується великою популярністю у школярів України — проводиться він вже досить багато років, самий розквіт почався в 2008-2010 році. Всього в заході бере участь 46 країн, для участі зазвичай допускають найкращих учнів класу, хоча може і кожен бажаючий, заплативши невеликий збір на змагання. Призи математичного конкурсу Кенгуру дуже скромні — рюкзаки, головоломки, книжки і це в кращому випадку, а так видають календар, грамоту або закладку. З копійчаним зборів призовий фонд особливо не створиш. Але приз — не найголовніше, найважливіше — це участь і спробувати свої сили на міжнародному рівні.
Кенгуру математичний конкурс 2016-2017 в Україні відбудеться 16 березня 2017 року. До лютого 2017 потрібно буде подати заявки і сплатити внески. За два дні до конкурсу (орієнтовно він відбудеться в середині березня) школам видадуть пакети із завданнями. Конкурс строго регламентований, так що виявити хитрість не вийде. Залежно від організації, проведення Кенгуру може бути здійснено прямо в школі. Результати Кенгуру 2016-2017 будуть відомі в травні, тоді ж пройдуть і церемонії нагородження. Школярі, що завоювали нагороди, зазвичай заохочуються і самими вчителями, які їм ставлять хороші оцінки з математики. Підсумки конкурсу та умови його проведення висвітлено на сайті: http://kangaroo.com.ua


________________________________________________________________________________________________________________



Конкурс «Кенгуру» — міжнародний математичний конкурс, який проводиться з метою зацікавлення школярів математикою. Конкурс проводиться щорічно у третій четвер березня країнами, які є учасницями міжнародної організації «KANGOUROU SANS FRONTIERES» або планують ними стати. Організація «KANGOUROU SANS FRONTIERES» налічує на сьогодні 46 країн. Україна вперше провела в себе конкурс 1997року.
Правила проведення
Конкурс «Кенгуру» проводиться на благочинній основі, для учнів 2 — 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Для того, щоб зареєструватися у конкурсі учневі необхідно, до початку січня поточного року зареєструватися у шкільного чи регіонального координатора. Якщо ви, викладач і бажаєте провести конкурс у себе в школі вам необхідно надіслати заявку на участь конкурсі на адресу Центрального оргкомітету конкурсу «Кенгуру» згідно з формою або зв'язатися з вашим регіональним координатором.
Конкурс проводиться в шести вікових групах:
  • Малюк 2 — для учнів 2 класів;
  • Малюк 3,4 — для учнів 3 — 4 класів;
  • Школярик — для учнів 5 — 6 класів;
  • Кадет — для учнів 7 — 8 класів;
  • Юніор — для учнів 9 — 10 класів;
  • Випускник — для учнів 11 класів.
Учням, що закінчили класи з поглибленим вивченням математики, пропонуються завдання вищого рівня складності.
Конкурс проводиться в один день в усіх регіонах України за однаковими завданнями для кожної вікової групи. Місцеві осередки проведення конкурсу отримують завдання за кілька днів до його початку. Конверти із завданнями відкриваються в день проведення конкурсу в присутності учасників. Кількість аркушів із завданнями та бланків відповідей висилається згідно з заявкою про участь. Перед початком конкурсу координатором проводиться детальний інструктаж учасників щодо правил проведення конкурсу та заповнення бланку відповідей, який надсилається разом із завданнями. Усі вчителі, що проводять конкурс у даному навчальному закладі, підписують доданий документ, у якому зобов'язуються провести конкурс згідно з даними правилами. У разі відсутності такого документу роботи учнів даного навчального закладу можуть бути вилучені з перевірки. Головна вимога до координаторів та учасників конкурсу — самостійна та чесна робота над завданнями.
Учасники конкурсу сидять за партами по одному. Користуватися калькулятором, підручниками та математичними таблицями категорично забороняється, розрахунки та обчислення проводяться лише на чистому аркуші паперу. Кожен учасник конкурсу отримує аркуш із завданням, який потім залишає собі, та бланк відповідей учасника, який після закінчення конкурсу віддає координаторові; Конкурс триває 75 хвилин — час на розв'язування завдань без урахування тривалості інструктажу.
Після закінчення роботи над завданнями координатор збирає всі бланки відповідей разом з реєстраційними бланками для учнів та вчителів, запаковує в конверт, скріплює печаткою школи в присутності кількох спостерігачів (учасників конкурсу) і висилає на адресу Центрального оргкомітету з поміткою «Кенгуру». Кожен учасник та координатор конкурсу може висловити у письмовій формі свої зауваження щодо проведення конкурсу. З будь-яких питань щодо проведення конкурсу можна звертатися на адресу Центрального організаційного комітету з проведення конкурсу в Україні.

Оцінювання результатів

На спеціальному бланку відповідей необхідно вказати лише одну правильну відповідь. Якщо вибрано дві й більше відповідей на одне завдання, то відповідь вважається неправильною. Неправильна відповідь або її відсутність оцінюється в 0 балів. Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник: для учнів 2 класів — 60 балів; для учнів 3 — 4 класів — 96, для учнів 5- 11 класів — 120 балів. Основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана одним учасником.

Табори для переможців конкурсу «Кенгуру»


Учасники літнього табору для переможців конкурс «Кенгуру» (смт. Лівадія, 2010 р.)
Оргкомітетом конкурсу за сприяння Міністерства освіти і науки України та Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим проводяться математичні табори для переможців конкурсу «Кенгуру» у мальовничому містечку Лівадія поблизу Ялти (у липні), а також на базі санаторії «Яремче» мальовничих Карпатах (у серпні). Для учасників організовуються екскурсії доЛівадійського та Воронцовського палаців, пішохідна прогулянка доЛастівчиного гнізда або підйом на найвищу вершину Українських КарпатГоверлу. Під час літнього табору учні мають нагоду взяти участь у літньому турі конкурсу «Кенгуру», заочній математичній командній або особистій олімпіаді, а також різного роду вікторинах та змагання. Переможців нагороджують спеціальними призами.

Семінари для координаторів конкурсу «Кенгуру»

Конкурс «Кенгуру» має на меті не лише зацікавити дітей математикою, — це і спроба об'єднати навколо вирішення спільних проблем вчителів математики з різних областей України. Зустрічаючись на щорічних семінарах, які теж проводить оргкомітет конкурсу, вчителі діляться досвідом, слухають цікаві лекції своїх колег. Саме тут щороку обговорюються і шліфуються нові задачі для наступного конкурсу, авторами яких здебільшого є самі його учасники. Найцікавіші задачі оргкомітет конкурсу щороку надсилає до Міжнародного організаційного комітету, на засіданні якого досвідчені математики, що представляють кожну країну-учасницю, формують пакет завдань для майбутнього змагання. І вже потім ці задачі повертаються у вигляді завдань конкурсу. Зокрема, уже стали традицією щорічні семінари у червні в санаторії «Яремче», де учасники-викладачі мали змогу не лише насолоджуватися мальовничими краєвидами Карпат, а й прослухати змістовні лекції та доповіді координаторів від кожної області зокрема, поспілкуватися між собою.


________________________________________________________________________________________________________________

























Комментариев нет:

Отправить комментарий